Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

substráty (zem a jiné)

 

Substrát pro výsev a množení (sezónní zboží, na jaře)

Složení: rašelina, písek, upravená reakce, jemná struktura, nízký obsah

živin pro rovnoměrné vzcházení semen a zakořeňování řízků.

Určení: Pro klíčení semen, k přepichování mladých rostlin, zakořeňování

 řízků, předpěstování sadby květin i zeleniny a také k vegetativnímu

množení rostlin.
      Nabízíme nově kromě 10ti litrového balení také

v polovičním 5ti litrovém. Toto balení je obohaceno o mykorhyzní houby, které zlepšuje kořenový systém vysetých rostlin.

(tento substrát je vzhledem k použití pouze sezónním zbožím) 


Květinový substrát FLORIA je speciální květinový substrát určený pro všechny typy kvetoucích rostlin, zeleniny a bylinky. Splňuje nejvyšší nároky při pěstování pokojových, balkónových a terasových květin
Rašelina 10 l vysoce kvalitní přírodní organická hmota bez přísad, upravená pouze tříděním na střední zrnitost. Určena pro všestranné využití. Vhodná k přípravě pěstebních substrátů; lze ji použít pro kyselomilné rostliny.
Perlit je tepelně zpracovaná vulkanická hornina s nízkou objemovou hmotností a velkým množstvím kapilárních i nekapilárních pórů.
Používáme pro výsevy, zakořeňování řízků rostlin, vylehčení substrátů.

Kokopres  jsou lisovaná kokosová vlákna. Používáme jako inertní materiál při množení rostlin a pro zlehčení půd.

Substrát pro kaktusy a sukulenty 1 nebo 5 l Vyroben z vybraných druhů rašeliny, křemičitého písku, expandovaných jílových granulátů, má vyrovnaný obsah živin a stopových prvků. Je určen pro pěstování většiny suchomilných rostlin jako jsou kaktusy a sukulenty (kaktusy, aloe, opuncie, trnové koruny ...). Zvýšený podíl porézního materiálu výrazně snižuje riziko zahnívání kořenů.
Substrát pro orchideje 1 nebo 3 l Složení: vysoký podíl vláknité bílé rašeliny pro maximální provzdušnění, vyrovnaný obsah základních živin a stopových prvků. Hrubší, vzdušná struktura. Určení: k pěstování rostlin, s malou potřebou živin - např. většině orchidejí (Cattleya, Cymbidium, aj.), Anthurium, bromélií (Tillandsia, Vriesea, Aechmea, Guzmania, aj.).
Keramzit jsou expandované jílové granuláty s hladkou povrchovou úpravou. Používáme jako drenážní vrstvy, k dekoračnímu zakrytí substrátu na povrchu květináčů, k ukotvení umělých rostlin a jiným aranžérským pracem. Uplatňuje se při hydroponickém pěstování rostlin.
Mramorová drť Drcené mramorové kamínky bílé . Používá se k vysypání cest, při dekoračních úpravách interiérů a venkovních prostor.

Zeolit Rosteto - 5 l 4-8 mm / 1-2,5mm
Zeolit
je ryze přírodní, krystalický hydratovaný alumosilikát alkalických kovů a kovů alkalických zemin Ca, K, Na, Mg. Zeolit je jedinečný v tom, že prostorové uspořádání atomů vytváří kanálky, dutiny a póry konstantních rozměrů, v nichž se zachytávají látky tuhého, kapalného a plynného skupenství. Zeolit je mikroporézní materiál, který ve svých pórech zadržuje ionty sodíku a chloru. Ty jsou ve vodném prostředí schopny na sebe "absorbovat" další ionty, čehož využíváme ve filtračním procesu. Zeolit je vlastně jakousi přírodní dezinfekcí, je netoxický, nealergický a účinně reguluje hospodaření se živinami v půdě.
Použití: Přísada do pěstebních substrátů: zeolit činí substrát vzdušným a vhodným pro zdárný růst kořenového systému rostlin, váže na sebe a následně postupně uvolňuje veškerá používaná hnojiva, zlepšuje hospodaření s vodou a jeho struktura je ideálním prostředím pro množení užitečných půdních bakterií. Dále je zeolit vhodný ke zúrodnění kyselých, těžkých jílovitých a nebo písčitých půd, kde působí jako půdní kondicionér.  Dekorační materiál: zeolit je vhodným dekoračním materiálem pro překrytí zeminy u rostlin pěstovaných v nádobách. Zabraňuje nadměrnému odpařování vody, váže na sebe živiny a absourbuje škodlivé látky. Zabraňuje růstu plísní. Pohlcuje pachy z okolního prostředí. Výsadba a výsev rostlin: použití zeolitu jako drenážní vrstvy na dno výsevní nebo pěstební nádoby, zajistí rostlinám dobrý zdravotní stav a silný kořenový systém. Použití zeolitu jako výsevního substrátu zajišťuje choulostivým výsevům optimální podmínky pro klíčení a počáteční růst semenáčků. Filtrační medium do akvárií, jezírek a rybníků: zeolit pomáhá vytvářet vhodné prostředí pro ryby a okrasné vodní rostliny, omezuje výskyt řas a výrazně snižuje obsah škodlivého amoniaku ve vodě. Podle velikosti a typu filtračního zařízení a objemu nádrže lze použít jak frakci 1-2,5mm, tak i 4-8mm. Hydroponické pěstování: díky své jedinečné struktůře je zeolit jedním z nejlepších substrátů pro hydroponické pěstování.Zakládání trávníků: zeolit je neocenitelný materiál při zakládání, následné údržbě a regeneraci poškozených trávníků.

image

Substrát pro Orchideje a bromélie ROSTETO je speciální substrát určený pro přesazování a pěstování všech druhů orchidejí. Složení substrátu je vyvinuto přesně podle potřeb orchidejí, které vyžadují vysoký obsah vzduchu v kořenové zóně. Skládá se z kvalitní piniové kůry a vláknitého rašeliníku /Sphagnum/  je obohacen o potřebné startovací živiny, hodnota pH je upravena vápencem. S následným hnojením rostlin tedy začínáme až po 6-ti týdnech po přesazení. U přesazované rostliny opatrně oklepeme původní substrát a odstraníme poškozené kořeny. Následně rostlinu obsypeme novým substrátem, tak aby byla dobře ukotvená. Přesazenou orchidej dostatečně zalijeme (měkkou a odstátou) vodou, aby substrát zůstával vlhký. Rostliny přesazujeme vždy 1x za rok, nejlépe na jaře.
image

Lávová drť představuje moderní přírodní dekorační materiál s pozitivními účinky. Je vhodná pro okrasné zahrady, předzahrádky, ale i pro různé použití v interiéru. Je stálá, výborně odolává povětrnostním vlivům, chrání půdu před vysycháním, zabraňuje prorůstání plevele. Balení 5 litrů.

Cocochips briketa 500 gr. Přírodní, organický, kokosový substrát s hrubou strukturou pro pěstování orchidejí, bromélií a dalších epifytických rostlin. Má mimořádnou schopnost zadržovat vodu a rostliny v tomto substrátu velmi prospívají. Po napití má obsah cca 10l. Hodnota PH 5,0 - 7,0.

TOPlist