Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

insekticidy a zoocidy

INSEKTICIDY neboli přípravky proti hmyzu
BIOOL účinná látka řepkový olej. BIO přípravek proti škůdcům. Po umytí možno jíst třeba ihned po aplikaci.

DECIS   obsahuje deltamethrin. Přípravek s velmi širokým záběrem. Používáme proti savým a žravým škůdcům, mimo svilušek, na stromech, jahodníku, brukvovité zelenině, okrase, ..Zkušenost : je velmi vhodný k zálivce proti smutnicím.
DUSÍKATÉ VÁPNO kromě hnojení se používá na sanaci půdy od háďátka a rakoviny brambor. Zkušenosti nám říkají, že je ho vhodné použít rovněž proti nádorům na kořenech brukvovité zeleniny, proti vajíčkům slimáků...
FAST M obsahuje deltamethrin. Toto je jeden z mnoha přípravků se stejnou účinnou látkou ( agrion,,,).Používáme proti žravým a savým škůdcům na stromech,jahodách, okrase ( viz. decis )
CHEMSTOP - ECOFIX účinná látka polyoleifiny. Lep k lapání škůdců na lep. pásech, ve vizuálních a feromonových lapačích.
KARATE ZEON 5 CS účinná látka lambda-cyhalothrin. Postřik proti mšicím, mandelince bramborové, obalečům, houbomilce česnekové, listopasům, květopasům, housenkám, klíněnce jírovcové, molicím, třásněnkám, dřepčíkům, plodomorce a také proti zavíječi zimostrázovému.

MOČOVINA. Hnojivo, které používáme také proti háďátku a rakovině brambor.
MOSPILAN 20 SP jako účinnou látku obsahuje acetamiprid. Je to vyzkoušený a oblíbený systémový (pronikající do rostlin) přípravek. Používáme proti mšicím, mandelince bramborové (americký brouk),vlnatce krvavé, obaleči jabloňovému a molicím na jádrovinách, paprikách, rajčatech a okarasných rostlinách. Nejen naší zkušenostíje vynikající účinnost i na jiné škůdce.

NEUDOSAN AF obsahuje draselnou sůl přírodních mastných kyselin. Nejedovatý, tzv.bio přípravek proti mšicím, molicím, sviluškám a jiným škůdcům na ovocných dřevinách, zelenině, okrasných rostlinách. NURELLE D obsahuje chlorpyrifos + cypermetrin. Málo známý vynikající prostředek s výrazně transaminárními účinky. Používáme proti třásněnkám, mšicím, merám, píďalkám, na jabloních, okrasných rostlinách a  mandelince bramborové. Obsahuje stejnou účinnou látku jako dříve velmi oblíbený ACTELIC.
PIRIMOR 50 WG obsahuje pirimicarb. Používáme proti mšicím. Neničí jiný hmyz (sluníčka...)
RELDAN opětně povolený organofosfát. Používáme jako dříve oblíbený Metation na odolné škůdce na ovocných stromech.
STOPSET. optické lákadlo pro snížení populace (vychytání ) molic, mšic a jiných škůdců.
STROMSET. lepové pásy k připevnění na kmen stromů, či keřů proti škůdcům, kteří lezou nahoru, či dolů.
CYTROL SUPER  obsahuje pirimiphos-methyl a cypermetrin.
Dýmovnici na 250 - 500 m3 proti veškerým škůdcům do uzavřených prostor ( sklady, sklepy, skleníky...) aktivujeme zapálením.
Podobnou dýmovnici se stejným použitím, ale aktivovanou zalitím vodou, a proto použitelnou i tam, kde je nebezpečí požárů Vám nabídneme pod jménem ATAK FUMIGATOR.
VERTIMEC 1,8 EC jako účinnou látku obsahuje abamectin. Jedná se o poměrně nový omezeně systémový a výrazně transaminární přípravek proti sviluškám, třásněnkám na okrasných rostlinách, okurkách, paprikách a rajských.

                      ZOOCIDY přípravky proti zvířatům.

        Do této skupiny patří přípravky proti slimákům, jedy na myši... pro jednodušší dělení sem zařadím i pastičky, repelenty a jiné odpuzovače.

 

FERRAMOL SCHNECKENKORN obsahuje fosforečnan železitý.
Je to pro nás a jinou zvěř nejedovatý přípravek proti slimákům. Tito ho sežerou, mají pocit nasycení a umírají hlady. Případné zbytky se v půdě rozloží a pohnojí pěstované rostliny.
SLIMAX obsahuje stejnou účinnou látku jako dříve Vanish - Metaldehyd. 
Navíc je obohacen o látky odpuzující zvířata. Proto je bezpečný pro Vaše miláčky. 

AVERSOL Repelentní pasta - postřik proti okusu stromů a keřů zvěří. Výrazně zapáchá a proto se používá i k ochraně jehl. stromků před lapky . STOP Z účinná složka ichtyolový komplex. Repelent proto zimnímu ( 6 měsíců ) i letnímu ( 2-3 měsíce ) okusu dřevin zvěří. 

  Proti krtkům, hlodavcům a jiným škůdcům v zemi Vám nabízíme: LIQUID GEL Pasta k hubení hlodavců a jiných škůdců venku v norách. Vytlačíme cca 3-5 cm pasty do každé, či skoro každé nory. Naprosto stačí, když se škůdce znečistí. Musí se umýt - olízat a otráví se.   PATRONY BROS  umístíme do nory, zapálíme, uvollní se fosfit hlinitý, který zabíjí. TEKUTÝ ODPUZOVAČ KRTKŮ BROS naléváme do nor, kde působí cca dva měsíce a odpuzuje krtky. Dále máme dva druhy pastí: TRUBKOVOU PAST, kam se krtek chytí živý a můžeme ho vypustit do přírody a KLEŠTĚ , které ho okamžitě zahubí.
NORAT ATG Léta používaný přípravek ( dříve Talon ) v úpravě k použití vhozením do nor v zemi. K použítí rovněž k hubení hlodavců ve vlhkých prostorech. Výborně zahubí zejména hryzce při použití brzy na jaře. NORAT a RATIMOR GRANULE  je granulovaný jed na hlodavce s nejčastěji používanou účinnou látkou. K univerzálnímu použití.
NORAT a RATIMOR BLOKY Jed na hlodavce k užití ve vlhku, ve formě velkývh parafínovaných bloků.
RATIMOR MĚKKÁ NÁVNADA sáčky s gelem vonícím po vanilce. Univerzální použití. Nerozbalujeme je.

Pastičky na myši a potkany klasického provedení v různých materiálech
a velikostech viz obrázek.
Past na myši ve formě domečku, kam je nalákáme nějakou dobrotou a poté je můžeme živé vypustit viz obrázek.
ODH jsou elektronické odhaněče hlodavců a jiných škůdců. Jejich působení je založeno na vysílání zvuků, které škůdce ruší a později vyhánějí. Nabízíme v několika provedeních: Odh slyšitelný se slyšitelným ultrazvukem a odh tichý s ultrazvukem v pro nás neslyšitelném spektru. Odhaněče fungují na šest středních monočlánků, nebo na adaptér. Dále nabízíme i odh max - viz.odhaněč max je verze odh tichý se zvýšenou účinností. Je určen k provozu na adaptér. Elektronický odhaněč krtků a hryzců vyluzuje akustické  vlny, které jsou krkům nepříjemné a zahánějí je. Funguje v poloměru cca 10-15 metrů, dle složení zeminy. Nejdříve pozorujeme zvýšenou činnost krtků a později jejich ústup. Zdrojem je 6 středních monočlánků. Viz obrázky v galerii.

 

TOPlist