Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

fungicidy a herbicidy

Z FUNGICIDŮ aneb přípravků proti plísním Vám nabízíme:
 ALIETTE proti plísni okurkové a k moření sazenic jahod proti fusáriím, , BIOAN a BIOTON  jsou biopřípravky proti padlí,  DISCUS proti padlí, používáme hlavně na angrešty (nutno střídat), DITHANE klasický přípravek na takřka vše mimo padlí, HORIZON a SIGNUM proti monilióze na peckovinách, CHAMPION a KUPRIKOL jsou měďnaté přípravky proti širokému spektru chorob mimo padlí, MERPAN (dříve orthocid) je výborný na strupovitosti, skvrnitosti, sanaci zemin, moření semen, hlíz a řízků. ORTIVA   přípravek na zeleninu, sypavku borovic a plíseň sněžnou v trávnících. TALENT je systémový přípravek s takřka universálním použitím, zejména proti rzím. TELDOR a SWITCH proti plísni šedé, ACROBAT systémový proti černím a "černým plísním". POLYVERSUM neboli chytrá houba je bio přípravek se zatím nedoceněným a nevyzkoušeným použitím. Prokazatelně působí na půdní patogenní houby, na černě... RIDOMIL proti plísni bramborové, cibulové, okurkové...ROVRAL k moření česneku a jiných cibulovin a k postřikům proti botritis...KUMULUS sirnatý postřik proti padlí skoro na všem, ZATO na strupovitost a padlí, dlouhodobý účinek.  SULKA používáme k postřikům proti plísním a k moření česneku. BELLIS na pozdní stádia plísní vč. skládkových na jádrovinách.

 

         Nově nabízíme GLIOREX, což je bio přípravek oficiálně používaný k moření česneku proti plísním. Vzhledem ke složení ( obsahuje "dravé" houby Clonostachis a Trichoderma), je vhodný pro sanaci substrátů. 

         Upozorňuji, že GLIOREX je oficiálně s cca půlroční expirací, a proto ho nabízíme pouze v "česnekové sezóně".

 

         Už Vám můžeme nabídnout v dostatečném množství nově vyráběný přípravek ROUNDUP GEL. Jedná se o známý, osvědčený a oblíbený totální herbicid nyní ve formě gelu. Jeho předností je jednoduchá aplikace potřením listů jednotlivých úporných plevelů například ve skalkách, mezi trvalkami a podobně...

                HERBICIDY aneb přípravky proti plevelům. Nejdříve si dovolím upřesnit, co je plevel: PLEVEL JE JAKÁKOLIV ROSTLINA, KTEROU NECHCEME ! tzn: pěstuji-li pro výrobce šamponů kopřivy, jest růže plevel. HERBICIDY se nevyrábějí tak, že ničí něco (třeba růže) ve všem, ale tak, že ničí vše v něčem (mimo něco - vše v růžích). Naše nabídka:
BANVEL 480 S obsahuje účinnou látku dicamba. Používáme proti plevelu v trávnících.
DOMINATOR účinná látka glyphosate - IPA (roundup). Totální herbicid. Zničí vše, co postříkáte. Už není. Ukončena výroba kvůli nosné látce (ne účinné, ale to, v čem byla rozdělána)

ROUNDUP BIAKTIV účinná látka glyphosate - IPA. V někdejší době zlom mezi herbicidy. Zničí opravdu vše, co chcete. Neporadí si pouze s přesličkou, smrkem a borovicí. Používáme jako postřik celých ploch, či jako výběrový nátěrem konkrétních plevelů. Po pokácení stromů, či keřů je vhodné (do deseti minut) potřít řeznou ránu aby dřevina neobrážela.
(stejnou účinnou látku obsahují také: tajfun, bronco, clinic, dominator, glyfogan, kaput, sting, ...a nově masivně propagovaný gladiator, využívající rozdíl v vyjádření množství účinné látky jako soli, či kyseliny - opticky se zdá být více...) 
 ROUNDUP GEL. Jedná se o známý, osvědčený a oblíbený totální herbicid nyní ve formě gelu. Jeho předností je jednoduchá aplikace potřením listů jednotlivých úporných plevelů například ve skalkách, mezi trvalkami a podobně...
SENCOR obsahuje metribuzin. Proti dvouděložným plevelům v bramborách, rajčatech, hrachu. Použití jak preemergentně (před výsadbou ), tak postmergentně ( po výsadbě )
TOUCHDOWN účinná látka glyphosate-trimesium(sulfosate).Vynikající totální herbicid. Použití jako u roundupu.
TRAVIN obsahuje clopyralid (lontrel) a fluroxypyr (starane). Je to granulát, který nejen zničí plevele v okrasných trávnících, pohnojí je a díky svému složení omezuje tvorbu mechu. Aplikujeme rozhozem.
GARLON oblíbený zejména na nežádoucí dřeviny a hodně úporný plevel. Neničí trávu.

 

        Upozornění SULIKOL K již skončil. "Úřednické" rozhodnutí. Náhradou je KUMULUS. Stejné použití, navíc je na angrešt proti angreštovému (americkému) padlí, oficiálně ale není na svilušky, co žerou lidi. Ke konci roku 2012 končil BEZ NÁHRADY  BAYCOR vynikající přípravek proti skoro všem druhům plísní, jediný 100 % působící na rez hrušňovou. Byl to jeden z mála fungicidů schopných léčit - nejenom prevence !  

TOPlist